Müşteri Hizmetleri

Sıhhat Bakanlığı İletişim Numaraları | Müşteri Hizmetleri Rehberleri

Sıhhat Bakanlığı yazışma numaraları hakkında bilgiye ihtiyacınız var ise yazımızın devamında aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz. Sıhhat Bakanlığı şikâyet hattı telefon numarası ile mesai saatleri içinde tüm şikayetlerinizi direkt olarak yetkililere bildirebilirsiniz.

Osmanlı Periyodu itibari ile sıhhat sektörüne yön veren Sıhhat Bakanlığı, günümüzde de tıbbi alanda yetkili olan tek makamdır. Sıhhat alanında yaşadığınız her türlü şikâyeti Sıhhat Bakanlığı şikâyet telefon numarası ile dakikalar içinde resmi mecralara ulaştırmanız mümkün olur.

Sıhhat Bakanlığı İletişim Numaraları

Sıhhat Bakanlığı yazışma numarası 0312 585 1 000 şeklindedir. Bakanlık ile iletişime geçmeniz gerektiğinde bu numarayı çevirerek saniyeler içinde görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Durağan(durgun) hat ve cep telefonları üstünden bu numarayı çevirmeniz mümkündür.

Sıhhat Bakanlığı’na ulaşabileceğiniz bir öteki numara 184’tür. Türkiye genelinde nerede olursanız olun, 184 durağan(durgun) numarayı çevirerek acil durumlar için yardım çağrısında bulunabilirsiniz. Sıhhat Bakanlığı yazışma numaraları üstünden ulaştığınızda bağlanabileceğiniz hizmet alanları aşağıdaki gibidir;

 • 112: Ambulans
 • 113: Beyaz Kod
 • 171: Sigara Bırakma Hattı
 • 114: Ulusal Zehir Danışma Merkezi)
 • 184: SABİM (Sıhhat Bakanlığı İletişim Merkezi)
 • 182: MHRS (Merkezi Doktor Buluşma Sistemi)

Sıhhat Bakanlığı personel alımı telefon numarası, bakanlık bünyesinde çalışmak isteyen adaylar tarafınca araştırılır. Bakanlığa ilişkin 0312 585 1 000 numaralı hattı çevirerek personel alımı hakkında merak ettiğiniz her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sıhhat bakanlığı buluşma telefon numarası 182’dir. Direk 182’yi arayarak buluşma merkezine ulaşabileceğiniz şeklinde 0312 585 1 000 numaralı hattı çevirdikten sonrasında da buradan 182’ye bağlanabilir ve buluşma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sıhhat Bakanlığı Adresi

Sıhhat Bakanlığı’nın açık adresi ve öteki yazışma detayları aşağıdaki gibidir;

 • Sıhhat Bakanlığı Merkez Adresi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cadde No:9 Bilkent Yerleşkesi / Çankaya / ANKARA
 • Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü: 0312 585 00 01
 • Türkiye İlaç ve Tıbbi Aygıt Kurumu: 0312 218 30 00
 • Teftiş Kurulu Başkanlığı: 0312 341 10 66

Sıhhat Bakanlığı Toplumsal Medya Adresleri

Sıhhat Bakanlığı’na ulaşabileceğiniz toplumsal medya hesapları aşağıdaki gibidir;

Sıhhat Bakanlığı Şikâyet Hattı

Sıhhat Bakanlığı İletişim Numaraları ve Sıhhat Bakanlığı şikâyet hattı 184’tür. Alo 184 hattı üstünden sıhhat alanında yaşadığınız tüm şikayetleri yetkililere ulaştırabilirsiniz. 184 numaralı durağan(durgun) hat 24 saat hizmet verir. Operatörler uygun odluğunda şikâyet hattı çalışanları ile iletişime geçerek şikayetlerinizi bildirebilirsiniz.

Sıhhat Bakanlığı Davet Merkezi Emek verme Saatleri

Sıhhat Bakanlığı davet merkezi emek harcama saatleri aşağıdaki gibidir;

 • Pazartesi: 00.00- 23.59
 • Salı: 00.00- 23.59
 • Çarşamba: 00.00- 23.59
 • Perşembe: 00.00- 23.59
 • Cuma: 00.00- 23.59
 • Cumartesi: 00.00- 23.59
 • Pazar: 00.00- 23.59

Sıhhat Bakanlığı davet merkezi 24 saat kesintisiz hizmet sunar. Acil durumda devamlı davet merkezi personeline ulaşabilir ve ihtiyacını olan hizmeti alabilirsiniz.

Sıhhat Bakanlığı Hakkında

Sıhhat Bakanlığı 1920 senesinde kurulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na bağlı olarak hizmetlerini sürdürür. Sıhhat alanında tüm yetki ve sorumluluklar Sıhhat Bakanlığı bünyesine aittir. Sıhhat Bakanlığı telefon numarası ile bakanlık personellerine ulaşabilir ve her türlü mevzuda görüşme sağlayabilirsiniz.

Sıhhat Bakanlığı’nın genel merkezi Ankara’dadır. Kurulduğu günden beri Ankara’da bulunan merkez, buradan Türkiye genelinde sıhhat sektöründeki işleyişi yönetir. Bakanlık ile görüşmek istediğiniz durumlarda direk olarak Sıhhat Bakanlığı yazışma numarasını çevirerek bakanlık yetkililerine ulaşabilirsiniz.

Merak ettiğiniz öteki mevzular için Sık Sorulan Sorular (S.S.S.) bölümünü inceleyebilirsiniz.

S.S.S.

182 Hattı Niçin Düşmüyor?

182 hattı 24 saat vatandaşlara hizmet vermek için açıktır. Operatör yoğun olduğu saatlerde vatandaşlarına çağrılarına cevap veremez. Bundan dolayı vatandaşlar 182 üstünden buluşma alma işlemlerini gerçekleştiremez. Hat meşgul olduğunda ya da düşmediğinde, d ha sonrasında yine deneyerek yazışma sağlayabilirsiniz.

182 MHRS Buluşma Iyi mi Alınır?

Hastaneden buluşma almak için tercih edilecek yollardan birisi MHRS diğeri ise 182 numaralı buluşma numarasıdır. 182’yi aradıktan sonrasında gerçekleşecek görüşme esnasında T.C. kimlik numarası ile beraber hasta detayları paylaşılarak, istenilen her hastaneden buluşma alınabilir.

Sıhhat Bakanlığı’na İşe Alımlar Iyi mi Gerçekleşiyor?

Sıhhat Bakanlığı’n da personel olarak işe adım atmak içi ilk olarak adayların KPSS sınavına girmeleri gerekir. Bu sınavdan 70 ve üstü alan adaylar hemen sonra Sıhhat Bakanlığı personel alımı ilanlarını takip ederek istedikleri bölüm için başvuruda bulunabilir. Başvurular sonuçlandıktan sonrasında kabul edilen adaylar, istenen belge ve evraklarını bakanlık personeline sunarak işe başlayabilir.

Sıhhat Bakanlığı İletişim Numaraları hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında düşüncelerinizi görmekten mutluluk duyarız. daha çok bu biçim yazı için https://telnobul.com/ sitemizi güncel olarak takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir